Kontracepcija

Odgoda mjesečnice

Salome

Poštovani,
mjesečnicu trebam dobiti 20.8 ali dva dana prije trebam na more,a kako mi nikada nije točna u dan nego ponekad dobim dva-tri dana prije a ponekad dva tri dana kasnije pa me zanima na koji način mogu odgoditi?Prije sam pila Diane ali nakon operacije i vađenja jajnika prestala sam ih piti pa mi ih je ostalo,dali mogu s njima odgoditi i dali mogu imati kakvih problema pošto imam samo jedan jajnik?Unaprijed zahvaljujem

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgodite ju gestagenima ;nekoliko dana prije menstruacije ih krenite uzimati. Za recept nazovite svog ginekologa.

Aalda

Postovanje. Prosli mjesec sam dobila 19.07. Pocela sam piti triqilar 11.08 od prve crvene sam pocela da pijem. Zelim da odgodim mjesecnicu. Veceras u 20:30h trebam popiti trecu po redu a stomak me boli kao da cu dobiti. Hoce li mjesecnica biti odgodjena ili bi mogla poceti danas sutra iako pijem tablete. Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nastavite s uzimanjem dalje.