Kontracepcija

Opasno?

Frizerka ena

Imala sam nezasticen odnos sa deckom i posle 3 sata sam dobila menstruaciju,koja mi je dosla na 21 dan.Inace do sada sam imala redovne menstruacije,na 27-28 dana.Nisam uzimala pilule i da li imam razloga za strah?Do trudnoce ne bih zelela da dodje nikako.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nema razloga panici. Ponekad menstruacija može nastupiti ranije.

Frizerka ena

Kolike su sanse za trudnocu?Kad najranije mogu da uradim test i budem sigurna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Male. Test nakon što vam kasni menstruacija.

barbara200

poštovani, zašto mi se gljivična infekcija pri kraju menstruacije manifestira kao žuto-smeđi iscjedak, a inače kao gusti bijeli? Cervikalni brisevi ukazuju samo candidu

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zato što je tada pomješan s krvlju pri kraju menstruacije,.

barbara200

Menstruacija mi traje 7 dana te 8,9 i 10 dan imam taj zuto smedi iscjedak. I onda nestane. Prosli mjesec mi je doktor dao gynodaktarin vaginalete te je po tome sljedeci mjesec bio normalan, a ovaj mjesec evo opet se ponavlja. Ja nekako sumnjam da bas svaki mjesec imam candidu i da je to od toga. Uzv uredan, hormoni uredni, cervikalni samo candida. Sto vi mislite? Neznam sta vise uciniti. Hvala Vam od srca.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svakako treba vidjeti da uzrok takvom iscjetku i produženoj menstruaciji nije polip, miom, endometrioza, i sl. Dakle to je nužno isključiti kao i koagulacijske smetnje.