Kontracepcija

Pauza i zaštita

ja84

Poštovana doktorice,
zanima me da li se za vrijeme pauze od 7 dana treba koristit dodatna zastita?
Hvala

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Ne treba (ali predlažem da malo pročitate poruke ovdje, vi ste početnica a korisnih savjeta ima puno). A odgovor na prethodno pitanje je da se ponašate normalno, tj. kao da se tableta apsorbirala.

ja84

Poštovana doktorice,
dali lokalna anestezija utječe na učinak pilule?
Hvala

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Ne. Ne utječe gotovo ništa osim nekih vrlo ozbiljnih lijekova koje sumnjam da ćete uzimati.

ja84

Poštovana,
u 3. tjednu zaboravila sam jednu pilulu. U knjižici piše kako bi trebala nastaviti s uzimanjem, ali ne raditi pauzu od 7 dana, vec odmah nastaviti s novim paketom. Da li bih mogla nastaviti normalno uzimati i napraviti pauzu od 7 dana? I pritome koristiti dodatnu zaštitu prva 2 tjedna?

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Može i tako, ali obavezno uz dodatnu zaštitu.

hellokitty_zg

koliko je koristan ne spermicidni premaz na kondomima?

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Pretpostavljam da mislite na lubrikante? Oni nemaju nikakvo kontracepcijsko djelovanje - dakle isto kao da nema ništa.

ja84

Dobar dan,
da li Nistatin (mast) utječe na smanjenje djelovanja pilula?
Ako da, koliko dugo treba koristiti dodatnu zastitu nakon terapije?

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Ne, ne utječe.

ja84

Dobar dan,
zanima me pošto imam 23 godine, da li pilule mogu uzimati bez prestanka do 30-e ili je potrebno raditi pauze ( pod time ne mislim na one uobičajene od tjedan dana)?

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Možete ih koristiti bez pauze i bez rizika do menopauze ako želite.

sweet_ginger

Dobar dan
pijem yasmin, i tijekom ove kutije dva dana sam imala proljev, i uzela dvije dodatne tablete.
da li sam zasticena u iducih 7 dana ( u toku pauze) od posljednje uzete tablete?
znam da inace jesam...da li i u ovim slucajevima kada se skrati ciklus

Hvala unaprijed

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Jeste. Molim pročitajte i odgovor u Yasmin i problemi.

cendak

koristim yasmin tablete...citala upute ali mi nije jasno da li san zasticena od trudnoce kada radim pauzu od 7 dana?da li mogu umjesto pauze od 7 dana nastavit odmah sa sljedecim paketom?molin odg.

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

OK, čitali ste upute, a jeste pročitali odgovor iznad u kojem je i vaš odgovor? Možete početi i novu kutiju bez pauze, ali ne znam zašto bi to htjeli.