Kontracepcija

pillula

mila94

Postovani, pijem Yazz pilule 3 meseca.. I krvarenje mi je pocelo 20.09 i popila sam bele tablete, ali nisam pocela novo pakovanje. Sto znaci da nisam popila 3 ruzicaste. A imala sam odnos. Kolike su sanse za trudnocu??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa postoji ali nije velika. Dalje dodatna zaštita.

succi

Poštovani,
Pijem Yaz pilule vec cetiri godine bez problema. Prije pilula sam imala tezak PMS i obilna menustralna krvarenja koja su trajala po pet dana, s Yaz pilulama trajanje menustracije je skraceno na tri dana i nije vise obilno. Nakon uzimanja aspirina prosli mjesec, prosla menustracija je bila obilna (ali sam to i ocekivala s obzirom da sam pila aspirin). Međutim i ovaj mjesec mi je obilnija menustracija, tj traje pet dana sad, i obilnije je krvarenje nego u protekle cetiri godine pijenja pilula iako nisam pila aspirin. Zanima me da li je moguce da su Yaz pilule postale preslabe za mene, i da li sam uopste zasticena idalje od trudnoce?
Unaprijed hvala na odgovoru

mila94

Postovani,
Ako sam dobila 20.09, tad sam trebala popiti 3 po redu belu Yazz tabletu, ali nisam.. A menstruacija mi je trajala do 24-og. S tim sto sam u petak 23.09 trebala poceti sa rozim pilulala, ali nisam. Preskocila sam dve.. A u nedelju ujutro sam imala nezasticen odnos. Ukupno 4 roze pilule nisam popila. Kolike su sanse za trudnocu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Succi nisu preslabe i zaštićena ste od trudnoće. Nastavite s uzimanjem prema shemi.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mila koliko su u postocima ne znam, ali svakako postoji šansa.