Kontracepcija

Prerano popijen blister

niki19

Poštovani,
Kako sam bila na putovanju, napravila sam zbrku sa pijenjem tableta. Naime, na blisteru sam u zadnjem tjednu pijenja Lindynetta 20 shvatila da sam dvije tablete popila prije vremena. Odnosno ja sam inace sa blisterom završavala nedjeljom, a ovaj put sam završila petkom. Drugim riječima, svoju pogrešku sam shvatila 10.09., zadnju pilulu sam popila 16.09. Napravila sam stanku od 7 dana. I danas 23.09. sam krenula sa novim blisterom.Zanima me jesam li
postupila krivo i dali sam i dalje zašticena?
Lindynette pijem od 6 mjeseca.
Hvala unaprijed na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dobro ste postupila. Zaštićena ste ako ste u pauzi uzimanja imala menstruacijiu.