Kontracepcija

pilula za dan posle

cikica

POSTOVANA
Dobila sam menstuaciju 19.08.,imala sam nezasticen odnos 29.08,sutradan sam popila pilula za dan posle i 03.09. sam pocela da krvarim do 08.09.nije bilo toliko obilno kao prava menstuacija,a takodje sam imala odnos 01.09 sa kondomom,inace grudi me jos uvek bole,stomak mi je nadut kao u PMS-u,da li je to krvarenje prevremena menstruacija,kada da ocekujem sledecu i da li postoji sansa da sam u drugom stanju?Unapred zahvalna!

Natalija Beljo, dr. med.

Izazvano krvarenje je bilo 3.9 pa sljedeca za cca 28 dana.

emica234

Postovani
Zadnji menstruacija sam imala 25.03.2017, 8.04.sam imala rizican odnos,i posle 17 sati sam popila jednu Vikela pilulu,i danas tj 7 dana nakon popijene pilule sam pocela da krvarim,e sad me zanima jel to krvarenje od pilule ili menstruacija? posto sam trebeala dobit za 3 dana,tj 19.04.2017 jer imam 25-dnevni ciklus ?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
krvarenje nakon uzimanja tablete za dan poslije se uglavnom javlja u vrijeme očekivane menstruacija, ali nije neuobičajeno da se javi kasnije ili ranije od očekivanog.

emica234

jel se sad ovo krvarenje sto sam dobila,smatra kao menstruacija? jel sad racuna od ovog krvarenja 25 dana ?

Ivo Balenović, dr. med.

Da, ovo se krvarenje smatra menstruacijom, i dalje je za očekivati cikluse kakve ste imali do sada.

mozdauplasena

Da li od pilule za dan posle zena moze da postane neplodna?

Ivo Balenović, dr. med.

Ne može.