Kontracepcija

pilula za dan poslije

anika994

Postovani,
imam jedno pitanje ugl nisam sigurna je li predejakulat (ejakulat nije sigurno zavrsio u meni) otisao po meni ili po partneru s tim da sam racunala i bilo je vrijeme plodnih dana imam li razloga za brigu?(od tog je proslo 3 dana) ima li potrebe da pijem pilulu za dan poslije? P.S. vec sam pilulu za dan poslije pila ove godine u 1.mjesecu pa ne znam smijem li sada ponovo? molim Vas brz odgovor u panici sam i zabrinuta pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam.

zbunjena21

Poštovani molim Vas za savijet.
Jučer popodne tijekom spolnog odnosa pukno je kondom, nismo sigurni di je decko svrsio s tim kondomom, ejakulata je bilo svagdje. (Zadnja menstruacija mi je bila 8.7. ciklusi su mi 30 dana), s obzirom da su mi bili plodni dani. Dva sata nakon toga popila sam Escapelle tabletu, a navečer 4 sata nakon tablete 1decilitar vina. Pitanje je jesam li s tim smanjila ucinkovitost tablete, te dali da uzmem i Ellaone tabletu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne umanjuje. Ne treba nova pilula.