Kontracepcija

Pilula za dan poslije, 72h nakon

horvat0610

Poštovani,

djevojka i ja smo 6.10. imali zasticeni spolni odnos nakon kojega sam ejakulirao izvan nje. Cca 30 minuta nakon imali smo nezasticeni, ali prekinuti spolni odnos (nakon 5 minuta prekinut). Ima cikluse od 28. dana, zadnja menstruacija je zavrsila 30.9. Zanima me kolika je sansa za trudnocu i koliko bi djelotvorna pilula bila ako bi ju ona sutra popila (sutra, 9.10. bi bilo nesto manje od 72 sata)?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, šansa je minimalna, a tableta će djelovati ukoliko je popije unutar 72 sata.