Kontracepcija

pitanja

zabrinutaa

večer...ovako...mene zanima dali mogu ostati trudna ako dečko svrši u mene kad imam menstruaciju,a pijem yasmin pilule..
i zanima me...(malo je neugodno), zašto me boli kad ga gurne do kraja u mene...
nadam se da čete mi odgovoriti...hvala unaprijed

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Ne možete, zaštićeni ste i u vrijeme pauze.
A boli jer vam gura maternicu, pa ga zamolite da bude malo nježniji.

zabrinutaa

hvala vam...mislim da to ima veze s tim što mi je ginekologica rekla da imam malu maternicu...
molim vas možete mi još reči što to znači da imam malu maternicu?
znači li to da će me jako boljet porod ili?
koje su negativnosti toga?

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Ne znači apsolutno ništa, osim da ste mladi i niste rodili. Ne zamarajte se s tim. Kad dođe vrijeme vaša maternica će narasti.

zabrinutaa

hvala na odgovoru...
hmm...malo sam sama sebi več dosadna...ali...ovako..
prije 5 mj počela sam piti trinovum pilule,prepisala mi ih je doktorica,tj. ginekologica nije imala ništa s time,i nisam išla na nikakvo vađenje krvi ili pregled...pila sam ih 2 mj. i onda sam otišla ginekologici..
ona se jako začudila zašto mi je doktorica dala trinovum,jer imam 17 godina,i rekla je da trinovum kod tako mladih djevojaka može štetno djelovati na krv i da su jako štetne..rekla je da su trinovum pilule za starije žene a ne za mlade...dali je to istina?ja nisam imala nikakve znakove povračanja ili nešto slično kao ni sad sa yasmin..dali su trinovum pilule štetne?jer mi i prijateljice piju trinovum,pa su sad malo zabrinute...

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Nisu Trinovum štetne, ali je vaša ginekologica u pravu, nerado ih prepisujemo mladim djevojkama. Postoje novije i modernije pilule koje radije prepisujemo. Trinovum se uglavnom prepisuje jer ide na recept, ostale nisu "besplatne".

zabrinutaa

hvala na brzom odgovoru happy
nadam se da više neću dosađivati,ali imam još jedno pitanje happy
dali je to istina da pilule smanjuju prišteve? tj. dali ih yasmin smanjuje?
jer meni je lice užasno, a sad pijem drugu kutiju yasmina..
pa me zanima kad to počinje djelovati, i dali djeluje na sve?

strika

ej ja ti pijem tablete yasmin evo sad je 4kutija i lice mi se jakoo poboljšalo...nije to još savršeno ali skoro happy tako da strpi se doći će rezultati..al pazi da ne zaboraviš popit koju jer će ti se sve poremetit i prištići će ti se vratit...

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Strika, zahvaljujem na pomoći, i toplo podržavam uključivanje happy.
Službeni odgovor je da će se akne poboljšati za 2-4 mjeseca, kako vama i jesu.

zabrinutaa

zbog čega nisu pilule sigurne 100%? što spriječava njihovu djelotvornost u tih 1%? dali se to računa u slučajevima kad dečko svrši u curu ili?
hvala....

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Zato što ništa na ovom svijetu nije sigurno 100% happy.
Ajde vi lijepo umjesto da pitate sve što vam padne na pamet uzmite si pola sata pa pročitajte samo par stranica ovog podforuma. Iznenadit ćete se koliko ćete naučiti, i koliko su se druge cure već sjetile pitati to što i vas zanima.