Kontracepcija

pitanje

animor

Postovana doktorice,

Zadnjih 7dana imam cysta pylonidalis sine abcessus,i pijem ceporex po preporuci svoje doktorice. Koja mi je rekla da ceporex ne utjece na Diane,jer ceporexne ne prolazi korz zeludac. Prije 2h sam popila ibruprofen od 600mg jer nisam vise mogla izdrzat 7dnevne bolove i nemogucnost sjedenja,lezanja. Sad me zanima da li ibruprofen utjece na diane?

Unaprijed hvala!

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Ništa ne utječe na kontraceptive osim antituberkulotika i nekih još ozbiljnijih lijekova (ali da te uzimate ne bi smjeli piti Diane). Dakle bez brige.

animor

Puno Vam hvala,
Imam jos jedno pitanje. Da li nakon 21uzete tabletice mogu nastavit pit novi paketic tabletica,da ne dobijem menstruaciju,jer mi ne odgovara termin kad bi je trebala dobir.Zbogsportskog natjecanja.Da li nakon novog paketica imam pauzu od 7dana kao i uobicajeno?

Unaprijed hvala.

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Sve ste točno pretpostavili, može tako. Međutim, ako se vi natječete, napor može djelovati tako da prokrvarite bez obzira što pijete drugu kutiju. Ne mora biti ali nije isključeno. Vama je možda pametnije skratiti ovu kutiju (prokrvariti ćete 2-3 dana nakon što popijete zadnju tabletu, bez obzira što npr. nećete popiti ostatak kutije), prokrvariti prije natjecanja, i novu nastaviti za 7 dana.

ami23

postovana doktorice,trebala bi odgovor na jedno pitanje,prije 56 sati ja i suprug smo imali spolni odnos u kojem je doslo do puknuca kondoma,inace nikad nisam koristila nikakve tablete,otisla sam kod ginekologice i nakon 36 sati od odnosa dobila trivium tablete da popijem 2x2.da li je to dovoljna doza ili sam trebala popiti vise,jer sam vidjela da neki piju po 3x3.

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Popite 3+3.