Kontracepcija

pitanje

werff

Poštovana doktorice,
ovaj mjesec sam imala ovularno krvarenje točno 14. dan ciklusa. doktorica mi je prepisala cilest koji sam pila 2X2, 3X1, 2X1, 2X1 i zatim po jednu do kraja kutije. prestala sam piti tablete prije pet dana, ali još uvijek nemam menstruaciju.
zašto?
također, doktorica je rekla da mi se to ovularno krvarenje dogodilo zbog niske razine estrogena. da li bi zbog toga bilo preporučljivo da počnem uzimati kontracepcijske tablete? imam stalnog partnera, ali smo do sada koristili isključivo kondome.

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Vjerujem da ćete dobiti prije nego pročitate ovaj odgovor. Ako ne dobijete napravite test na trudnoću.
A što se tiče kontracepcije, koristite ju ukoliko vam treba. Vaša doktorica je u pravu, krvarenje jest bilo zbog niske razine estrogena, ali ne znači da će se to ponavljati svaki mjesec. Pričekajte pa ćete vidjeti.