Kontracepcija

plodna voda

bb_vt

Pozdrav... zena mi je u 22 mjesecu trudnoce i jucer je bila na pregledu. Do sada je bilo sve super, ali joj doktor rekao da hvali plodne vode. Mozete li nam malo objasniti sta to znaci i trebamo li se zabrinuti? I kako nadomjestiti plodnu vodu? Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pročitajte mi svakako nalaz UZVa pa ću vam više komentirati. Postoji šansa da otjeće, nažalost kod manjka plodne vode postoji šansa da sa djetetom nešto nije u redu da ima neku od malformacija. Sugeriram dodatan UZV pregled u bolnici i anomaly scan i 4d uzv.

bb_vt

Nalaz UZV kaze: Za 22+4 (bpd: 49.5:19+5-22+1), dinamika i vidljiva morfologija uredna, pl sprijeda oskudnije plodne vode, porcija 40 mm, zatvorena. Kontrola za 2 tjedna.

bb_vt

A postojili li mogucnost da je to tako jer ona nije taj dan uzimala dosta rekucine?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nema veze s uzimanjem vode. Poslušajte ono što sam napisao.

bb_vt

I krivo sam napisao tjedan trudnoce...24 je!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Kao što sam vam i napisao. Smanjenje plodne vode i rani zastoji rasta svakako nisu dobri, obično su znakoviti i moraju se dodatno evaluirati.