Kontracepcija

pomoć

Sandra16

Poštovana Dr.
Trebam vašu pomoć... imam 16 godina... i imam dečka s kojim sam u spolnim odnosima...koristimo zaštitu no ne uvjek...nemam redovitu menstruaciju.. nekad dobim 30 dan nekad 35. a najgore od svega je da je od zadnje menstruacije prošlo 44. dana... to znači da mi praktički kasni 10 dana...Bojim se jako trudnoće... pazili smo zaista i očekujem da ću dobiti menstruaciju...možda mi kasni jer sam pod stresom od razmišljanja o trudnoći, a i koristila sam neke antibiotike...nisam napraila test za trudnoću....No što vi mislite da li je to zbog antibiotika i stresa ili bi trebala napraviti test??

Natalija Beljo, dr. med.

Napravite test i razmislite o korištenju kontracepcije kako imate neredovite ciklus nije pametno imati odnose bez zaštitie i pretpostavljam da je i u pitanju prekinuti snošaj.

Sandra16

to znači da je ipak moguća trudnoća?

Natalija Beljo, dr. med.

Ne, nego kako su ciklusi neredoviti samo da znamo da nije u pitanju trudnoća i da će doći.