Kontracepcija

Postoji li mogucnost trudnoce?

Enica30

Postovani, Imam redovitu mentruaciju,ciklus mi traje od 28-30 dana. Zadnja menstruacija bila mi je 19.5.2016. Imala sam s deckom odnos 3.6.,u kaledaru mi je to bilo plodno razdoblje. Imali smo 2 odnosa taj dan. Prvi je bio sa zastitom. Nakon 2 sata ponovno smo imali odnos,decko mi je stavio bez kondoma,al to je trajalo manje od minutu te ga izvadio,popipala sam mu spolovilo,bilo je suho,zatim je stavio kondom i svrsio u njega ali izvan moje vagine. Da li je moguce da ostanem trudna u tih par sekundi bez kondoma? MEnstruaciju iscekujem za 10 dana,ali me strah pa zelim znati postoji li mogucnost. Hvala Vam

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne bi trebalo doći do trudnoće, ili je ista malo vjerovatna.

Joxy

Poštovani doktore.

Odlučila sam da Vam se obratim jer nemam drugog izbora. Juče sam imala polni odnos sa dečkom bez zaštite koji je trajao oko 15 sekundi. On nije ejakulirao uopšte. Kada je izvadio penis iscedio je malo predsemene tečnosti. Imam velike brige jer sam u plodnim danima. Sutra mi je dan ovulacije. Znam da se u predsemenoj tečnosti može nalaziti sperma ako je ostalo sperme na zidovima mokraćnog kanala. Dečko kaže da nije ejakulirao već 3-4 dana. Da li postoji šansa za trudnoću i ako postoji kolika je? Nadam se da ćete mi odgovoriti. Stvarno se loše osećam i imam veliki strah kao i on.
Hvala Vam u napred!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vi mješate predejakulat i sluz. Vratite se na topis o predejakulatu da točno znate o čemu govorite.