Kontracepcija

Postoji li mogućnost trudnoće?

pnatasa12297

Poštovani,
imam 19 godina, 18.12. sam s dečkom pokušala imati spolni odnos, naime nije mi probijen djevičnjak jer me jako boli unatoč opuštenosti. Pri tom tzv. pokusaju spolnog odnosa nismo koristili zastitu, inace imam neuredne cikluse, a prosla menstruacija mi je bila od 27.11. do 1.12., ona prije nje od 2.11. do 5.11., pod stresom sam, sada mi navodno kasni dva dana, ali naravno znam da moj ciklus varira. Pri tom odnosu je pokusao penetrirati, usao je samo mali dio a kasnije nije ejakulirao po vagini, ali prije toga svega se dogodila jedna ejakulacija tako da je moguce da su spermiji dosli do rodnice, dakle nije bilo krvi, ponavljam, djevicnjak mi je jos na mjestu vjerojatno, a ja ne znam trebam li se brinuti u vezi toga. Nemam znakove nadolazece menstruacije kao sto su bolne grudi i jajnici. Ima li potrebe da kupim test ili da pricekam jos par dana? Zahvaljujem vam se unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa za trudnoćom je minimalna.

pnatasa12297

Je li prerano da napravim test?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Test u vrijeme očekivane menstruacije.

pnatasa12297

Jutros sam radila test intim plus prvom mokracom, problem mi je sto zbog neredovitog ciklusa ne znam kad trebam ocekivat menstruaciju, rezultat je bio negativan, kontrolni prozor uredan na testu. Simptome pmsa nemam jos uvijek, je li razultat dvojben?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije dvojben, ne radi se o trudnoći.

pnatasa12297

Jos uvijek nisam dobila menstruaciju, grudi su mi postale bolne i imam nekakav pritisak u predjelu desnog jajnika, a temperatura mi je 37 vec dva tri dana. Znam da mozda umisljam, ali trebam li ponoviti test?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako želite ponovite. Ako i dalje kasni konzultirajte svog ginekologa za terapiju.