Kontracepcija

prelazak sa cilesta na qlairu

Viked

Poštovana,

prelazim sa cilesta na qlairu pa imam nekoliko pitanja. Promijenila sam do sada troje pilule, najviše zbog toga što mi se odražavaju na libido i suhoću rodnice. Najzadovoljnija sam bila sam yasminom, ali sam ga zbog duševnog mira prestala koristiti. Napravila sam redovne krvne pretrage i sve je u redu, takod a mi je doktorica dala recept za qlairu. Zanima me kako qlaira utječe na organizam i da li je moguće da će mi se libido popraviti? Kako djeluju na vlaženje rodnice? Obzirom da je cilest dosta jači od njih, da li je to šok za organizam?

Najljepša hvala
Srdačan pozdrav

Natalija Beljo, dr. med.

Teško je za reći jer svatko reagira drugačije na OHC. Kod Qlaire bi stanje trebalo biti bolje zbog prirodnog hormona .

Amber22

Poštovana,
Prebacila sam se s lindynette 20 na Qlairu. Problem je u tome što mislim da ih nisam dobro počela koristiti. Rečeno mi je da nastavim sve kao s lindynette 20, znači kada sam popila zadnju napravila sam pauzu od 7 dana i počela koristiti Qlaire. Danas sam završila s 14 om pilulom. Malo mi je čudno da je sve isto pošto lindynette 20 ima 21 pilulu a Qlaire 28??!!!Sada me zanima ako sam ih krivo počela konzumirat da li sam zaštićena od trudnoće i da li da nastavim sve kako je?

Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sad nastavite uzimati dalje kao što ste krenuli. Zaštićeni ste svakako.

Amber22

Zahvaljujem se na Vašem odgovoru.
Lijep pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.