Kontracepcija

day after pilula

mau5

Ovako. Djevojka i ja smo imali problematicni odnos 05.01.13 oko 1h posle ponoci. Ja sam 'svrsio' u nju. Tog istog dana, ujutro u 10:30h je popila tabletu 'vikelu' dan poslije pilulu. Do danas 08.01, nije imala nikakvih nus pojava. Njen menstruacijski ciklus otprilike 29 dana, nekad dan prije nekada kasnije a prvi dan zadnje menstruacije bio je 19.12.2012.
pitanja koja imam jesu dal je normalno da nema nikakvih nus pojava? kada da ocekujemo menstruaciju i kolika je sansa da je ostala trudna?
fala na odgovorima puno happy

mau5

ja bih vas molio, posto slabo rukovodim forumom, da se udostojite i odgovorite. bio bih jako zahvalan

Nataša Šemnički, dr. med.

mau5 ,

odgovor imata na mnogim postovima na istu temu pa se udostojite pročitati

l.p.

mau5

ja vise i ne znam ni gdje sam postavljao ni na koju temu, jer se slabo rukovodim forumom.
pa ne mogu da nadjem sad

curica91

Poštovani,
imala sam nezaštićene odnose 06.i07.01. ali partner nije svršio u mene....08.o1. sam popila escapelle....12.01. sam počela krvariti isprva oskudno,pa malo jače...nisam sigurna je li to menstruacija ili što?je li to normalno?posljednju menstruaciju sam imala 28.12. inače mi ciklusi traju 28 dana...kad mogu očekivati sljed. menstruaciju?postoji li mogućnost trudnoće?hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana curica 91 svakako da se nije radilo o menstruaciji. Istu ćete dobiti u očekivano vrijeme ili koji dan ranije.
Šanse za trudnoćom postoje premda ste ih uzimanjem postkoitalne pilule sveli na minimum.

bata i seka

postovani molim vas za savet. imala sam poslednju menstruaciju 04.03 2013 a odnos 08.03 stim da mi je menzis bio vec skoro gotov.koristili smo kondom ali ne od samog starta,medjutim svrsio je u njega. ne zelim trudnocu pa sam za svaki slucaj popila pilulu za jutro posle tacnije escalete ali tek nakon 48 sati prokrvarila sam nakon 7 dana,krvarenje je trajalo oko nepuna tri dana i stalo medjuti od juce me bole i bradavice molim vas za savet bas sam zabrinuta

Dejan Šakoronja, dr. med.

To je normalno nakon uzimanja day after pilule. Menstruaciju ćete dobiti na vrijem ili će vam kasniti par dana. Ne brinite.

bata i seka

hvala vam na savetu ,nadam se da ce sve biti u redu i da cu dobiti na vreme. inace dobijam redovno na 28 dana,medjutimbradavice su mi i dalje bolne na dodir sad

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

bata i seka

mozda sam malo naporna ali mene bolovi u grudima ne prolaze... sad dal je moguce da skoro dve nedelje od popijene pilule od nje dobijem bolove u grudima sad mnogo sam ocajna . dal bi bilo efekta da uradim test za trudnocu? hvala vam unapred

Dejan Šakoronja, dr. med.

Normalno je. Ne brinite.

bata i seka

hvala vam mnogo na savetima znace mi

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

bata i seka

evo mene opet jos ocajnija sad pisala sam vam o mom problemu vec jednom....i ako sam menzis trebala da dobijem prvog aprila nisam dobila i kao je danas vec sedmi,radila sam bebi rapid test i pokazao je negativno,medjutim sekret mi se mnogo povecao i imam bolove u stomaku sta da radim? unapred hvala molim vas za brz odgovor

Anca77

Postovani,koristim yasmin vec 3 mjeseca.Medjutim u medjuvremenu sam pocela da pijem i tablete ovesol,za ciscenje jetre koje su na biljnoj bazi,kao i beta karoten...Zanima me da li one mogu smanjiti ucinkovitost yasmina i da li je potrebna dodatna zastita? unapred hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Bata i seka svakako pričekajte još koji dan da nastupi menstruaciji. Nikako se ne radi o trudnoći.
Bolovi i iscjedak odraz su da će menstruacija uskoro nastupiti.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Anca ne treba dodatna zaštita.

fear2608

nova sam na forumu,pa se nadam da pitanje postavljam na pravom mjestu.menstruaciju sam imala 6.marta,nezaštićeni polni odnos 16.marta.u roku od 12h popila sam tabletu za dan poslije.menstruaciju sam dobila opet 24.marta.dakle razlika između dvije menstruacije je 19dana.da li je to normalno?prije toga mi je razlika bila 28 dana?očekivala sam sl.menstruaciju između 4.i 6.aprila ali je nisam dobila.da li je to alarmantno ili je uzrokovano uzimanjem tablete za dan poslije?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, to nakon uzimanja day after pilule nije bila menstruacija. Menstuacija će vam nastupiti u očekivano vrijeme ili koji dan kasnije.