Kontracepcija

Preskakanje menstruacije zaboravljena prva pilula

Lllllppppp

Postovani,
Adexa pilule pijem vec nekoliko godina bez ikakvih problema. U subotu sam popila zadnju pilulu iz pakiranja te sam ovaj tjedan trebala dobiti menstruaciju koju sam zbog odlaska na put htjela preskociti. Jucer sam trebala popiti prvu tabletu iz novog pakiranja, ali sam zaboravila te ju popila danas, kao i tabletu za ponedjeljak. Trebam li sad nastaviti piti buduci da sam zakasnila s prvom? Je li moguce da ipak dobijem menstruaciju ako nastavim piti? Unaprijed hvala na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nastavite s uzimanjem tableta. Menstruacija neće nastupiti dokle god ih uzimate. Moguće je samo oskudno, probojno krvarenje.

Lllllppppp

Postovani, hvala Vam na odgovoru!
Hoce li zastita biti smanjena, je li potrebno koristiti dodatnu zastitu ukoliko dode do odnosa?

Ivo Balenović, dr. med.

Zaštita je potpuna.