Kontracepcija

Prestanak upotrebe kontraceptivnih pilula

gibazzli

Postovani,

Izvinjavam se sto otvaram novu temu ali nigde nisam mogao naci adekvatan odgovor. Ovako, vec sam pisao ovde na forumu da je devojka imala krvarenje pre ocekivane menstruacije a pri tome je koristila vaginalete, to krvarenje je znatno slabilo i fakticki da je prestalo do trenutka kada je zapocela menstruacija (dakle 5-6 dana tog nepoznatog krvarenja (blagog) a nakon toga menstruacija). Kada je to proslo batalila je kontracepcijske pilule i presli smo na prezervative.
e sada imamo par pitanja:

prvo, da li je to krvarenje sada definitivno sanirano jer joj je ginekolog rekao da je bilo kao posledica uzimanja vaginaleta

drugo, posto pise da se laske ostaje u drugom stanju nakon prestanka uzimanja pilula da li je moguce da je ostala trudna nakon pettinga odnosno dodirivanja polnih organa (par sati nakon odnosa prilikom kog je ejakulacija bila u prezervativ(nije bilo tusiranja ali smo oboje nakon ondosa obukli odecu)).... Verujem da je ovo jako glupavo pitanje i da nema potrebe za birgom ali bismo voleli da nam vi kazete vase misljenje.

i trece pitanje, da li se nakon prestanka uzimanja pilula (Mercilon je u pitanju) ciklus vraca u normalu (imala je neredovnu menstruaciju pre uzimanja pilula) ili ce doci kao i kada je uzimala pilule unutar 7 dana od dana kada je trebalo da uzme poslednju pilulu

srdacan pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. Krvarenje je vjerovatno od vaginaleta kao što joj je rekao i njen ginekolog.
Da li će se ciklus regulirati to ne možemo znati, to ćete vidjeti.