Kontracepcija

Prestanak uzimanja kontracepcije

lucister

Postovani

Zanima me ukoliko sam imala odnos jucer 8.6. , a želim prestati uzimati kontracepciju, međutim, tek sam na pola kutije, mogu li je prestati uzimati npr sutra? zbilja ju zelim prekinuti uzimati i ne zelim cekati do zavrsetka blistera. Pitam zbog NEželjene trudnoće. dali bi moglo doc do toga ako sam prestala uzimati kontracepciju 2 dana nakon odnosa?

Hvala,
Lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Morate popiti blister do kraja. Vaš prijedlog nije siguran.

anam21

Postovani, neprekidno uzmimam kontracepciju vec 3 godine prvo novynette 9 mj, zatim yazz sve do sada, imam policisticne jajnike. Zanimama me da li se mora napravit neka pauza ili trajni prekid? Te koliko se pilule inace mogu uzimati bez prekida?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba pauza. Nastavite dalje s uzimanjem.

Aaaa.

Postovani, pijem tablete Trinovum, prošli mjesec sam dvije večeri za redom zaboravila popiti tabletu te treći dan ujutro kada sam se sjetila popila sam tabletu. Međutim, taj dan sam dobila krvarenje jer sam zaboravila popiti tabletu iz trećeg dijela blistera. Kontaktirala sam ginekologicu i rekla mi je da popijem još barem dvije tablete da ne skratim ciklus previse ali da sljedeci mjesec tj. ovaj ne pijem tablete. Tada mi je krvarenje prestalo i dobila sam ga dva dana nakon sto sam popila još dvije tablete. Od tada sam imala spolni odnos, snošaj je bio prekinut. Mjesecnicu još nisam dobila, kasni mi dva dana. Imala sam iscjedak kakav uvijek imam za vrijeme plodnih dana te su me povremeno boljeli jajnici. Postoji li mogućnost da sam trudna ili je to posljedica prestanka uzimanja tableta?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom ne radi se o trudnoći. Pričekajte koji dan da nastupi krvarenje.