Kontracepcija

Promjene na genitalnim organima tokom koristenja oralnih kontraceptiva

Mirjana_

Postovani, zanima me da li se tokom inspekcije vagine i cerviksa, te pri bimanuelnom pregledu mogu uociti nekakve promjene koje bi upucivale na to da zena koristi oralna kontraceptivna sredstva? Ili recimo u PAPA nalazu? Ili se to moze ustanoviti samo laboratorijski? Unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pregledom ne,na PAPA testu isto teško.