Kontracepcija

Logest

Jaja

Poštovani,
već tri godine uzimam logest tablete. Tijekom posljednjeg ciklusa imala sam probavne smetnje u vidu proljeva u roku od dva sata od uzimanja tablete. Kao što piše u uputama, koristila sam drugi način kontracepcije. Prekjučer sam uzela prvu tabletu iz novog pakiranja (nakon sedmodnevne pauze). Zanima me moram li još uvijek koristiti i drugi način kontracepcije?
Unaprijed Vam se zahvaljujem na odgovoru.

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Ako je prošlo više od 14 dana ne morate.

smilealways11

Poštovani,
pila sam lindynette 30 5 mjeseci i posto mi nisu odgovarale(los ten,smanjen libido..) pocela sam uzimati logest na preporuku ginekologice. Pijem ih mjesec i pol
i opet imam problema s pristicima. Prije nego sam pocela uzimati kontarcepciju nisam imala nikakvih problema s licem,koji pristic tu i tamo.Ali ovo sada me bas nervira. Koji je vas savijet?
Zahvaljujem!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Da prijeđete na neki drugi kontraceptiv.

smilealways11

Mislite da postoji neki koji ce mi odgovarati?
Prestala bi ih ja piti,ali najbitnije su mi zbog regulacije ciklusa :/

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svakako da postoji. Morate ih nastaviti uzimati u svrhu regulacije ciklusa.

tia2604

Zavrsila sam prvi mjesec s koristenjem logesta, menstruaciju sam dobila 2. Dan pauze, ali vrlo vrlo slabu i nimalo nalik na dosadasnje bolne i obilne menstruacije . Znam da se tjelo privikava na hormone i promjene, ali zelim biti sigrna da je sve uredu. Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sve je u redu. Navikniti se i inače na takve menstruacije.

Poštovani,
Yaz pilule sam pila 7 meseci i nikako mi nisu odgovarale iz razloga što sam od njih dobila nesnosan svrab u vagini i jako sam se loše osećala od njih,nakon čega sam uradila ginekološki pregled i sve je bilo u redu ali ja taj svrab imam i dalje(koristila sam i vaginalete i kreme ali mi ništa nije pomoglo) i pre 4 dana sam prešla na Logest,stim što sam napravila pauzu od mesec dana(posle čega sam videla da nisam trebala da pravim pauzu)ali nisam mogla nikako da dojem do svoje doktorke.Moje pitanje je:
1- Da li će taj svrab prestati iako sam prešla na Logest ili mogu da očekujem da će i dalje da mi traje?
2- Da li pravljenje pauze može da bude neki problem,sobzirom da sam trebala samo da predjem na Logest bez pravljenja pauze?
Hvala unapred

mahna

Poštovani,

pijem Logest oko pola godine. Zadnja dva mjeseca mi se oko 17.-18. pilule javio smeđi iscjedak. Prvi put je bio samo jedan dan, sada je već 2-3 dana. Je li to uzrokovano pilulama?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Minja, ne znam da li će prestat primjenom novih pilula. Vidjet ćete za nekoliko dana.
Ako radite pauzu između Yaza i Logesta onda koristite dodatnu zaštitu tjedan dana.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mahna , je od pilula je. Nastavite dalje prema uobičajnoj shemi. Ne obazirite se na to. To je spoting krvarenje uz niskodozažne pilule. Zaštita je sigurna.