Kontracepcija

Propustena tableta Logest

Zubica

Postovani, propustila sam tabletu u 3.tjednu. Propustena tableta trebala se uzeti u petak, zadnja u pakiranju je bila u nedjelju. U subotu sam primijetila da dan ranije nisam popila pa sam popila tu vecer dvije i u nedjelju normalno zadnju.
Danas sam imala spolni odnos bez zastite, a u cetvrtak bi ni trebala doci menstruacija.
Zanima me kolika je mogucnost trudnoce i hoce li menstruacija doci uredno.
Pijem Logest 3 godine i do sada nisam propustila ni jednu tbl. Upute sam tek kasnije procitala i vidjela da sam ili trebala prekinuti uzimanje i nastaviti nakon 7 dana ili nastaviti odmah sa novom kutijom.
Hvala na odgovoru happy

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, pričekajte menstruaciju. Iako niste uzeli tablete kako je propisano, šansa za trudnoćom je samo teoretska .