Kontracepcija

Prvi spolni odnos

Rota

Namjeravam za par dana prvi put spavati s dečkom. Namjeravamo koristiti kondom i prekinuti snošaj, tj. imat ćemo kondom, ali on ni s kondomom neće svršiti u mene, izvadit će ga prije toga. zanima me koliko je ta metoda sigurna, Vaše mišljenje o tome i bi li trebalo da imamo još nekakvu zaštitu? Čitala sam da je dobro koristiti spermicide uz kondome, ali da oni nisu nabavljivi u HR. Koliko je to točno?

Unaprijed hvala

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Teško su nabavljivi, točno, možda iz privatnih apoteka. Ako vas zanima, probajte zvati, i tražite mogu li vam nabaviti spermicid sa non-oxynolom 9.
Vidim da ste pametni i da ne želite da vam se desi neželjena trudnoća. Ova metoda, uz savršenu upotrebu (a za takvu ipak trebate biti uigran iskusan par), ipak ostavlja dobar prozor za neželjenu trudnoću, 3-4 od 100 žena će ostati trudne. Za vas je oralna kontracepcija.

lucija3

11.11. sam imala prvi spolni odnos bez kondoma i nije svišio u mene al trebala bih dobit menstruaciju ali jos nisam pa se bojim trudnoće. unaprijed hvala za odgovor happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne mogu vam pomoći tu. Ako nije bilo ejakulacije onda neće doći do trudnoće. To znate vi a bolje vaš partner.