Kontracepcija

Putovanje i kontracepcijske pilule

anama

Poštovani!

Pijem Logest već godinu i pol dana. Za 3 mjeseca planiram ići u Kinu na mjesec dana pa imam par pitanja. Zanima me kako ću piti pilule s obzirom na vremensku razliku koja je 6 sati? Na put bi trebala ići 10.8.,a novo pakovanje počinjem 9.8. Pilulu inače popijem u 21 sat. Razmišljala sam o tome da to pakovanje počnem piti u 15 sati po našem vremenu i nastavim u 21 sat po njihovom. Što Vi mislite?

Isto tako,čitala sam da je kod duže vožnje avionom povećan rizik od tromboze kod žena koje piju kontracepcijske pilule pa imate li kakav savjet vezano za to? Unaprijed zahvaljujem. Lijep pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vi odlučite kako ćete uzimati.
Istina je to sa trombozom.
Savjet je da napravite pauzu s uzimanjem dok ste u inozemstvu.

anama

Poštovani!
Pijem 3 godine Logest i planiram ići u Australiju. Putovanje traje 20 sati(jedan let 6,a drugi 14 sati). Ginekolog mi je savjetovao da popijem andol 100 zbog rizika od tromboze. S obzirom da ću dok budem letila prema tamo imati menstruaciju,zanima me može li taj andol utjecati na menstrualno krvarenje?
Osim toga, zanima me je li dovoljno prilagoditi uzimanje tableta tako da razlika bude 24 sata između dva uzimanja,bez obzira na vremensku zonu? Hvala na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poslušajte savjet ginekologa. Najbolje bi bilo da ih prestanete uzimati prije puta.