Kontracepcija

Odgoda menstruacije i trudnoca

Kika2102

Dobar dan,
Pijem redovito Novynette i decko je svrsio u mene. Nakon sto sam popila prvi blister krenula sam na drugi jer sam zeljela odgoditi menstruaciju zbog bazena da se mogu kupati. Recite molim Vas ako je to bilo na pocetku ciklusa, a naravno s drugim blisterom krenula sam po isteku prvoga kako sam vec par puta znala napraviti kroz duze vremensko razdoblje, ima li ikakvih razloga za zabrinutost ili moze li to utjecati na smanjenje zastite? Do sada ste mi znali reci da nema, ali jako panicarim. Danas sam popila zadnju tabletu iz blistera i ocekujem menstruaciju cetvrtak/petak...
Jako sam zabrinuta, molim Vas hitan odgovor.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nemate razloga za brig, doći će menstruacija.

Kika2102

Hvala Vam puno doktore! Cisto sa znam za inace, ima li ta odgoda ikakakv ucinak na zastitu? I postoje li neki lijekovi koji ju mogu unanjiti? Npr. ja sam pila od Solgara skin, nails and hair formula ili povremeno neki brufen za glavobolju(1-2 puta mjesecno) ili nesto za prehladu..?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Postoje lijekovi koji umanjuju učinak. Pročitajte topic, obavezno o kontracepciji pročitati.

Kika2102

Ok, pitala sam cisto za buducnost da znam. Hvala Vam puno na odgovoru. Nadam se da ce menstruacija uskoro doci i da je sve u redu kako ste i rekli.
Hvala Vam puno i lp!

Plisko

Pozdrav
Pijem Logest vec godinama i zadnja dva mjeseca nisam radila pauzu izneđu kutija tako da mi je izostala menstruacija..sad sam napravila pauzu od 7 dana i menstruacija nije dosla. da li je to neki problem ili je moguće da zbog tih pauza koje nisam imala menstruacija izostane..
Hvala

Ervina

Lijep pozdrav, ne znam tacno za koju vrstu stanja da se obratim ali evo da opisem situaciju... Izostanak menstrualnog ciklusa koji je trebao otpoceti 21.10 ili 22.10 sto znaci evo danas 12-13 dan od kako kasni, primijecujem vecu kolicinu bijelog iscjedka koja se pojavila otprilike u terminu za menstruaciju i jos uvijek traje. Prva pomisao do koje sam dosla bila je trudnoca, medjutim iako uz odnose bez zastite ejakulacija nijednom nije bila unutar mene. Jucer sam uradila test na trudnocu i bio je negativan. Znaci jedino sto me zabrinjava je zbog cega menstruacija toliko kasni i da li je moguce da sam trudna, prisutan je i manji bol u donjem dijelu stomaka (bol poput menstrualnog). Unaprijed hvala i nadam se sto skorijem odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ervina o uzrocima kašnjenja pročitajte u prijašnjim postevima koji govore o toj problematici.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Plisko nije problem. Nastavite dalje kao da je bila.

Kika2102

Dragi doktore,
Krvarenje je doslo, bas kao sto ste i rekli. Znaci nemam vise nikakvih razloga za zabrinutost, tj.je li potrebno raditi neke testove ili ici na pregled? Brinem se jer sam imala 2 ispita (utorak i srijedu) i pila dosta kave pa sam danas i jucer osjetila bol u trbuhu, mozda zbog pijenja kave nataste te, iskreno, dosta masne i slatke prehrane, ali me zanima mislite li da imam kavih razloga za zabrniutost ako je menstruacija bila u dan tocna? I opcenito, ako za vrijeme uzimanja tableta imam normalan ciklus, je li moguca situacija i kao bez uzimanja tableta da krvarenje je zapravo vezano uz trudnocu?
Hvala Vam, oprostite na smetnji ali jako se brinem pa Vas molim odgovor na oba pitanja.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Za sad ne trebate nikakve dodatne preglede i testove.

Kika2102

Ok, ali je li po Vasem misljenju moguce da ako sam imala stvaei normalno i bas kako ste rekli i pijem Novynette u minutu tocno da se moglo nesto uhvatiti? Zanima me zapravo samo znaci li dobivanje menstruacije uz pilule automatski da ne postoji mogucnost trudnoce?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Znači.

Kika2102

Hvala Vam puno doktore, bas ste me umirili

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.