Kontracepcija

Qlaira

valek

Postovani,
Presla sam s Yasmin pilula na Qlairu obzirom da su mi menstruacije od Yasmina bile dosta obilne i jake. Sad sam pocela piti trecu kutiju Qlaire i jos nisam dobila krvarenje u vrijeme kad se ocekuje vec samo mrvicu smeckastog iscjetka doslovno,a koji mi bude jaci oko 15 dana pijenja pilula protekla dva mjeseca.Sad sam na prvoj piluli treceg pakiranja i imam lagane menstrualne bolove i osjecaj da cu dobiti menstruaciju. Da li je to u redu i smatra se privikavanjem ili moram ginekologu? Pilule uzimam redovito.
Zahvaljujem na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Posjetite ginekologa. Osobno bih vam promjenio pilule.

valek

Poštovani,
zahvaljujem na odgovoru. Nakon ponovnog čitanja svog pitanja vidjela sam da sam pogrešno napisala pitanje stoga sam možda dobila i Vaš pogrešan odgovor. Naime, oko 15-og dana pijenja pilula znam imati smeđi iscjedak, a napisala sam da 15 dana imam probojno krvarenje. Obzirom da ovaj mjesec nisam dobila menstruaciju nakon 26. pilule i samo imam lagane bolove u trbuhu i križima( a na trećoj sam piluli iz do sad trećeg pakiranja), moram li posjeti ginekologa i postoji li mogućnost trudnoće iako sam redovito i pravilno uzimala tablete.
Ispričavam se na pogrešci i zahvaljujem unaprijed na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o mogućoj trudnoći. Ako se spoting nastavi u idućim ciklusima sugeriram da promjenite pilule.