Kontracepcija

qlaira

Ivii90

postovana..... Pijem qlairu vise od godinu dana ali ovaj mjesec sam zaboravila popit jednu pilulu iz treceg reda, nakon 2 dana decko je svrsio u mene.. Postoji li mogucnost da sam ostala trudna

Natalija Beljo, dr. med.

Ne.

Amber22

Poštovani,

Imam pitanje, prebacila sam se s Lindynette 20( nisu mi odgovarale) na Qlairu. Ja mislim da sam Qlairu počela krivo uzimat. Ginekolog mi je rekao da sve nastavim kao prije. Kada sam popila zadnju Lindynette 20 , napravila sam pauzu od 7 dana- kao što sam i prije s njima radila pošto ih je 21 kom i počela jučer s Qlaire. Ja mislim da sam tu pogriješila da sam možda trebala odma 22 dan nastaviti s Qlaire. Što da sad radim. Zahvaljujem se na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Da trebali ste postupiti na ovaj drugi način. No sad nastavite na ovaj način kojim ste započeli s time da koristite dodatnu zaštitu kroz 7 dana.

ankica001

Poštovani,
Pijem Qlaira pilule mjesec dana, međutim 19og avgusta idem na odmor i baš tada treba da popijem drugu crvenu tabletu. Da li bih nekako mogla da izbjegnem menstruaciju, tj. da je pomjerim?
Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Popijte aktivne do kraja preskočite placebo i nastavite oddmah nakon prvih aktivnih drugi dan s novim blisterom.

nika3108

Poštovani
Imam pitanje. Dojim bebu od 6 mj. Dali mi smetaju tablete Qlaira za dojenje? Također pijem i tablete za štitnjaču Euthyrox. Hvala Vam

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
klasična hormonska kontacepcija u što spada i Qlaira nije dobra za dojenje jer sadrži estrogen koji može zaustaviti produkciju mlijeka, a i ti hormoni se putem mlijeka prenose na dojenčad.

nika3108

Hvala Vam. Zanima me dali postoje druge kontracepcijske tablete koje idu uz dojenje?

Ivo Balenović, dr. med.

Uz dojenje se mogu uzimati tablete koje sadrže samo progesteron te neće utjecati na količinu i kvalitetu mlijeka. To su tzv. mini pilule (Cerazette)

nika3108

Da ali te tablete su nažalost povukli iz proizvodnje. Pa sam mislila da imaju neke druge.

Andreak

Postovani, pijem qlairu vec godinu i pol, u prvom tjednu nakon menstruacije imala sam spolni odnos prvi dan nakon prestanka mestruacije (pon) te sam nakon 4 dana slucajno popila dvije tablete u jednom danu, ali sam racunanjem sati (24+12) nastavila dalje sa uzimanjem tableta, te s jednom zakasnila 14 h, a prihvatljivo je 12. Imala sam prilicno jaku upalu mjehura uz vrlo malo krvarenje koje je trajalo 3 dana u vrijeme upale. Je li to mozda razlog sto mi se menstruacija nije pojavila na tocan dan kao i uvijek bez obzira na prisutstvo simptoma?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana. za nika 3108,
trenutno na našem tržištu nema dostupnih, ali možete pitati u ljekarni da vam naruče mini pilule direktno od proizvođača.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Andreak,
vjerojatno je to što ste naveli razlog kašnjenja menstruacije, ali ako se ona ne pojavi u idućih nekoliko dana preporučio bih test na trudnoću.