Kontracepcija

Qlaira i akne

smokich

Doktorica mi je prepisala kontracepcijske pilule qlaira. Sada čekam početak ciklusa da ih počnem piti. Budući da imam problema s aknama, nadala sam se da će mi uzimanje oralnog kontraceptiva riješiti taj problem, no među nuspojavama tih tableta su navedene upravo - akne. Zanima me hoće li mi se zapravo stanje pogoršati počnem li uzimati te tablete?

Natalija Beljo, dr. med.

To ćete naći na većini OHC da piše jer ne resgiramo svi jednako na hormone, ali ja bih Vam preporučila Qlairu.

11ivana11

Pijem Qlaira tablete već petu kutijicu i tokom prva cetiri mjeseca bi mi krvarenje pocelo negdje oko 16,18 dana, a danas mi je 14 dan i opet sam pocela krvariti. Neznam koliko je to normalno. Vidjela sam da ste negdje napisali da je 3-4mjeseca uredu,ali vec 5. me zabrinjava.Hvala.

Natalija Beljo, dr. med.

2-4 je prosjek iaoko se kod nekog može protegnuti i na 6 mjeseci. Tako da još malo strpljenja.

valle

Doktorica mi je pripisala Qlaira tablete,koje sam željela uzimati i zbog kontracepcije i zbog toga što imam problema sa aknama.. Počela sam ih uzimati sa nadom da če mi se stanje na licu popraviti,no to se ne događa.. ali tek sam pri kraju prve kutije. Akne su inače bile na jednoj strani lica,desnoj, no sad se pojavljuju i na lijevoj strani na obrazima i bradi. Mislila sam da se barem nece pojavljivati nove,nisam mislila da ce stare odmah nestati. No,eto ih i nove i stare. Zanima me koliko treba da tablete počinju djelovati i da li je moguće da če mi se stanje još više pogoršati zbog Qlaira tableta jer su tamo upravo akne jedne od mogućih nuspojava.? Trebam li ih prestati uzimati i početi sa nekom drugom kontracepcijom?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Budite strpljivi, barem par mjeseci. Ima i boljih pilula za akne.

maurimauri

Postovani, koje su po Vama najucinkovitije kontracep.pilule protiv akni?!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Diane, yaz, yasmin, belara..