Kontracepcija

prelazak na kontracepcijske flastere

donnaa

Poštovani,
prelazim s kontr tableta novynetta na kontracepcijske flastere evra, pa me zanima: sad jos imam tri tablete novynetta do kraja 21 dana, i sljedećem tjednu bi trebala dobiti menstruaciju, i dali flaster moram zalijepiti prvi dan menstruacije? ili nakon 7 dana pauze , znači 28 dan?
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nakon sedam dana pauze. S time da tijekom prvog flastera dakle sedam dana koristite dodatnu zaštitu jer prelazite na slabiji kontraceptiv.