Kontracepcija

Razlog za paniku ?

bumbarica

Pročitala sam sve teme odavde, i ono "Važno!", ali svejedno ne znam trebam li se brinuti. Imam 23 i pol godine. S prvim danom prošle menstruacije počela sam piti "Qlairu" (do tada nikad nisam uzimala OHC), svaki dan u isto vrijeme, nisam pila dodatne lijekove, povraćala, imala proljev....
Negdje na sredini ciklusa mi se pojavila sukrvica (tada je ginekol. rekla da je to normalno). 25. dan pijenja pilula sam bez dodatne zaštite spavala s dečkom "do kraja". Nakon 2. crvene tablete pojavila mi se menstruacija, kraća i oskudnija nego inače. Nazvala sam ginekol. koja je rekla da je i to potpuno normalno. Nakon što sam popila kutiju do kraja, prestala sam s uzimanjem "Qlaire" jer ipak ne želim piti pilule. Sve seksualne odnose nakon prestanka pijenja imala sam s kondomima.

Sad me malo boli desni jajnik pa me zanima imam li ikakvoga razloga za brigu odnosno kolika je mogućnost da sam trudna? (Očekivana menstruacija /imam ciklus 27-32 dana ( bi mi trebala nastupiti poslije 10. 1.)

Puuuuuno hvala na odgovoru!

Natalija Beljo, dr. med.

Imali ste odnose sa kondomom tako da ne trebate paničariti.

bumbarica

Nisam mogla ostati trudna jer mi je bio tek prvi ciklus pijenja pilula? To me zbunjuje.

bumbarica

Hvala na brzom odgovoru. Moja dvojba je bila obzirom na seksualne odnose bez kondoma, dok sam uzimala OHK, obzirom da sam negdje pročitala da 1. ciklus nije siguran. Zato me strah.

nescafe

Ovako...pijem qlairu, i zaboravila sam popiti 22. tabletu, a dan prije sam imala odnos i decko je svrsio u mene. Tu 22. tabletu uopce nisam popila, nego sam uzela 23. i dalje nastavila normalno piti...i poslije smo koristili kondom. Inace sam menstruaciju uvijek dobivala na 26. tableti, no ovaj ciklus sam ju dobila vec na 18. i trajala je sve do kraja pakiranja.. (tijekom odnosa sam imala m). Trebam li panicariti, jel moguce da sam zatrudnila?

Natalija Beljo, dr. med.

Ono šta je meni bitno je koliko dugo pijete Qlairu .Zaboravljena tbl i tu u zadnjem tjednu- ne morate brinuti radi trudnoće.

bumbarica

Imam li onda ja razloga za paniku/ brigu?

Natalija Beljo, dr. med.

Ne trebate brinuti.