Kontracepcija

pilula za dan poslije

djetelina

znam da već ima ovih tema... ali kad sam poslala pitanje ... nisam ga mogla nigdje naći pa nisam sigurna jesam uspijela poslat... uglavnom big-smile

jaaaako sam zabrinuta. Sinoć ( 19.11) dečko i ja imali smo spolni odnos. Tada mi je bio i zadnji dan menstruacije ( počeo 12.11 i ciklus mi traje 30 dana). Koristili smo kondom, ali nakon nekog vremena kondom je pao i nismo primjetili. Primjetili smo tek nakon nekih 10 minuta. Nije svršio u meni... Nemam ginekologa, a mogu ga tek naći u utorak. Kolike su šanse da ostanem trudna i da li uopće trebam pilulu za dan poslije. I ako trebam da li je kasno nabaviti je u ponedjeljak ili utorak? Hvala

Natalija Beljo, dr. med.

Datumi početka i trajanja mjesečnice su neobični pa smatram da je počele 12.11 i trajala do 19.11 tako da savjetujem da popijete pilulu za dan poslije koju morate popiti unutar 72 sata i možete ju dobiti na hitnoj.

kraljicadivljine

Poštovana doktorice,

već sam sto puta sve pročitala, ali svejedno ću Vas gnjaviti.
Imala sam prekinuti spolni odnos 26.12. ujutro, svršio je van.
Posljednju menstruaciju sam dobila 20.12 i trajala je zaključno sa 25.12.
Ciklus mi je neredovit, varira od 23 do 26 dana.
Da li bi trebala popiti popiti pilule za dan poslije.
Strah me da je bio plodan dan, a znam da je prekinuti snošaj
nesiguran.

Natalija Beljo, dr. med.

Javite se svom ginekologu sutra da Vam napiše recept.