Kontracepcija

sedam ili osam dana?

shakespeare

poštovana doktorice!
popila sam prvu kutiju yasmina i sad imam pauzu. zadnju tabletu sam popila u petak navečer, krvarenje je nastupilo 4. dan i još traje. čitam upute u kutijici i piše da se nova kutija počinje piti osmi dan. negdje sam pročitala da, ako je zadnja tableta bila, npr. u petak, prva iz nove kutijice treba biti isto u petak, dakle sedmi dan. sad me to zbunjuje jer je znam trebam li piti u petak, tj. danas ili sutra (da bude pauza od sedam dana). puno vam hvala na odgovoru! happy

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Počnite u subotu

zabrinuti mali

poštovanje!

zanima me...cura mi je dosad pila diana 35 kontracepciju...sad joj je bila pauza od 7 dana...i 3 dan pauze je dobila menstruaciju...e sad mene zanima par stvari mi smo odlučili da će prijeći na yasmin jer ih svi hvale a i ginekolog joj ih preporučuje...znači zanima me...dali da osmi dan počme pit jasmin ili ne...tj. kako da prijeđe s diana 35 na yasmin...a i šta ako 8 dan još bude krvarila...ubiti onda ne počima pit prvi dan ciklusa..jel to dobro..il j e to bitno samo za prvu kutijicu

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Ako želite čuti i moje mišljenje, mislim da nema nikakvog smisla prelaziti sa kontracepcije koja vašoj curi paše na neku za koju ne znate da li će joj pasati. Ali ako se odlučite za to, samo neka 8. dan započne Yasmin.