Kontracepcija

plodnost poslije pilule

maja08

Draga dr. Imam problem. Pila sam Trinovum i sada sam već 2. mjesec na pauzi. Vrijede li plodni dani i u tom periodu? 8. dan mi je ciklusa, pa ne znam postoji li mogućnost da zatrudnim?

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Da, itekako postoji mogućnost da zatrudnite, dapače plodnost vam je blago povećana u razdoblju neposredno nakon pilule. Plodni dani su kao i prije pilule: ovulacije je oko 14 dana prije menstruacije, pa 3 dana plus i minus.