Kontracepcija

Slučajni prekid uzimanja Yasmina

Zchaba

Poštovani,
uzimam Yasmin pilule već 5 godina bez pauze i nikad nisam imala nikakvih neželjenih nuspojava.
Problem je što pilule držim u novčaniku, a novčanik sam izgubila. To se dogodilo u 2. tjednu uzimanja pilula. Umjesto da
odem u ljekarnu i kupim novo pakovanje te nastavim odmah piti, odlučila sam prekinuti ovaj mjesec te nastaviti s novom
kutijom kad mi započne idući ciklus (što bi trebalo biti za cca 10 dana).
Problem je što je došlo do krvarenja te nisam sigurna da li sam dobro postupila i ako nisam što učiniti?
Ako jesam, hoću li od uzimanja prve pilule idućeg ciklusa biti zaštićena?

Hvala,
Ivana

Nataša Šemnički, dr. med.

Zchaba,

krenite s prvim danom sljedeće menstruacije i bit če te zaštičeni.

l.p.