Kontracepcija

novynette

maaraas

Poštovana,

pijem kontracepcijske pilule novynette vec 6 mj, prije toga sam, pila qlairu 2mj, da li mogu uzeti pauzu od njih od 2 mj s obzriom da putujem i da mi ta 2 mj zastita nece bti potrebna, pa nakon toga nastavit normalno uzimat?

Unaprije hvala

Natalija Beljo, dr. med.

Nemojte tako šokirati org.

cesarica55

Poštovana,
dosad nisam uzimala kontracepcijske pilule i sad sam se odlučila uzimati. Otišla sam do ginekologa, ali on je sad na godišnjem a ja trebam dobiti menstruaciju ovaj tjedan... Mislila sam uzeti novynette na prijateljičin recept i počet ih piti odmah na prvi dan menstruacije i onda naknadno ,nakon tjedan dana ,otići kod ginekologa po svoje tablete. Naime, obavila sam papa test u drugom mjesecu i sve je bilo uredu,a krvni pregled sam imala prije otprilike 2 mjeseca i također je sve bilo uredu.. Što mi Vi preporučujete?
Unaprijed hvala na odgovoru,ijep pozdrav.

Natalija Beljo, dr. med.

Što ste napravili od nalaza krvi?

cesarica55

Ne znam Vam sad točno reći što je sve gledano,ali radila sam uobičajeni pregled krvi samo da bi provjerila je li sve uredu s krvnom slikom,nije bilo zbog nikave bolesti...

Natalija Beljo, dr. med.

Bitni su jetreni enzimi , mali koagulogram.

tasha66

Poštovana doktorice,

imam samo jedno pitanje. S yaza sam presla na novynette, tako da kad sam popila zadnju rozu tabletu yaza, sljedeci dan krenula s novynett-ama, (s obzirom da sam na yazu dobila menstruaciju na 20-toj tableti, pa ste me savjetovali da bacim bijele i nakon zadnje roze yaz tablete krenem s novynett-ama)...pa me sad samo zanima dali sam odmah zasticena od trudnoce, zbog prelaska s pilule na pilulu, ili prvih 7 ili 14 dana trebam koristit dodatnu zastitu? Hvala puno happy

Natalija Beljo, dr. med.

Zaštićeni ste kao da niste napravili ništa. Jedino što morate znati da za ovaj mjesec nema mjesečnice pa da se ne uplašite.

tasha66

poštovana doktorice,

evo mene opet! kako sam presla s yaza na novynette, na 15 ili 16 tableti novynetta sam dobila smeđkasto krvavi iscjedak koji mi jos traje. Sto je to? Dali je to normalno ili? I zasto ste mi napisali da nakon prve kutje novynetta ne trebam ocekivati menstruaciju kad u upustvu pise da menstrucija normalno nastupa nakon dovrsene prve kutije u tijeku 7 dana pauze?
Hvala Vam puno!

Natalija Beljo, dr. med.

Sve ok, nisam mislila nakon prve kutije Novynetta nego nakon Yaz da nema mjesečnice jer ste nastavili iza zadnje aktivne.

tasha66

ustvari doktorice, da se ispravim, nije smeđkasto krvavi iscjedak, nego bih to prije nazvalo slabo krvarenje. Što je to i zasto se pojavilo?

ssimonaa123

Postovana,
popila sam prvu kutiju novynette tableta, sutra bih trebala krenuti piti novu kutiju nakon 7 dana pauze, pa me zanima da li je bitno u koje vrijeme cu krenuti piti novu kutiju? da li trebam piti u isto vrijeme kao i prvu kutiju ili je samo bitno da bude u toku toga dana?

tasha66

doktorice jos samo jedno pitanjce blunk
ako ja vec sad imam lagano krvarenje a imam jos popiti 3 tablete prije pauze od 7 dana, i sto ako mi se to krvarenje nastavi, kako cu znati dali uopce imam mjesecnicu i kako razlikovati ovo krvarenje od mjesecnice?
LP

Natalija Beljo, dr. med.

tasha66 To je kod nekih najava mjesečnice i znati ćete po tome koliko će trajati, nema obilnog krvarenja više.
ssimona U isto vrijeme kad i prvu kutiju.

orchidea

danas sam dobila novi recept za novynette.po preporuci ginekologa prelazim sa logesta. e sad, on mi je rekao da nakon zadnje tablete logesta iz kartice koju jos pijem, napravim stanku i sačekam menstruaciju i počnem sa prvom novynette pilulom prvi dan menstruacije, kao da počinjem ispočetka, no po forumima i uputstvima sa net-a (jer jos nisam kupila kutijicu ) sam pročitala sa se prva pilula uzima odmah slijedećeg dana nakon zadnje -ukoliko je prelazak sa nekih drugih tableta. ????? što je ispravno učiniti?

Natalija Beljo, dr. med.

Da , ali ne u vašem slučaju tako da nakon pauze počinjete .

viksi

Poštovani
Prije godinu dana sam bila na operaciji, zbog endometrioze, od tada pijem yaz, međutim zbog nuspojava mi je ginekologica preporucila novynnete. Zanima me da li ja uopće smijem piti novynnete zbog endometrioze, jer ako sam dobro shvatila upute za uzimanje,tocnije mjere opreza,ne bi smjela ??

Natalija Beljo, dr. med.

Možete , ali bi trebali piti kontinuirano bez pauze. Sad na tržište je stigla Visanne terapija endometrioze pa porazgovarajte sa svojim ginekologom o tome da počnete piti.

green_lady

Poštovana,
pijem novynette 6 mjeseci. Dobila mjesecnicu u pola kutije pijenja tableta. U pocetku je to bio smeckasti iscjedak, a nakon toga sam dobila menstruaciju koja traje vec 9 dana. Jucer sam popila zadnju tableticu i trebala bih zapravo dobiti za 5 dana, jer su mi svi dosadasnji ciklusi bili redoviti. Imam li razloga za zabrinutost??

Natalija Beljo, dr. med.

Sad nemojte raditi pauzu ,nastavite dalje s novim blisterom