Kontracepcija

Smeđi iscijedak

amelie_n

Poštovana doktorice,
nakon pauze od 4 mjeseca sam na početku ovog menstrualnog ciklusa počela ponovno s uzimanjem Cilest pilula. Nakon 7 prvih dana kada sam imala regularno menstruaciju, počela sam primjećivati smeđi iscijedak. Jako je rijedak, ne kao običan iscijedak. U početku sam mislila da mi se menstruacija "odužila" pa da zbog toga tu i tamo pronađem tragove, međutim danas je već 14. dan ciklusa a iscijedak se i dalje pojavljuje.
Pošto je moj ginekolog trenutno na godišnjem, ne znam kome da se obratim i ne znam trebam li paničariti.
Svojevremeno sam čitala kako se često događaju probojna krvarenja tijekom uzimanja 1. kutije pilula, a meni je to prva kutija nakon duže pauze. A ovo mi izgleda kao krvarenje na samom kraju menstruacije, kada je krv rijetka i tamna.
Hvala Vam na strpljenju i razumijevanju.

Natalija Beljo, dr. med.

Ne trebate paničariti, upravo kako ste i napisali to je probojno krvarenje jer iako je pauza bila kratka ciklus se regulirao pa sad treba vremena da Cilest preuzme ulogu.