Kontracepcija

test za trudnocu

sweet_ginger

Dobar dan
jutros sam napravila test za trudnocu Gravignost. U uputama pise da se vec nakon 1minute mogu ocitati rezultati, a opet pise da se trakica odlozi na 3minute. Nakon 1 minute pojavila mi se je ona crvena linija, koja pokazuje ispravan tok reakcije, i dvije roza linije nize, nakon 3-5minuta te roza linije su nestale. pise takoder da su rezultati pouzdani u prvih 10minuta. To me je zbunilo i napravila sam i Sign test, nakon sat i pol, al nisam nista pila u meduvremenu, tako da mislim da se urin nije razrijedio, Sign test je bio negativan.
Sta je sad na kraju ispravno?
Hvala unaprijed

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Pitanje je kad ste imali odnos od kojeg ste mogli ostati trudni? Ako je prerano test može biti nepouzdan. I ne znam kakve se boje crtica treba pojaviti ako ste trudni, roza ili crvena?

sweet_ginger

Roza. Test sam napravila preventivno,jer mi je menstruacija trajala samo 2 dana, a bila je 26.03.

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Preventivno mi se ovdje čini loš izraz happy. Mislim da niste trudni.

sweet_ginger

I znam da Vam se mozda cini glupo, jer pijem Yasmin

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Čini se happy. Ajde bez panike ubuduće. Oskudne menstruacije su dobrobit, a ne mana kontracepcije.

dijanaaa

ja imam jedno pitanjce sto se tice testa za trudnocu...
jutros sam napravila sign test i pojavila mi se jedna rozna linija koja znaci da je test negativan, ali ispod onog gornjeg dijela gdje se stapic treba drzati se nalazila druga (plava) linija... ne znam sto predstavlja ta druga linija, da li je ona inace tamo ili znaci da sam trudna

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Nažalost ne znam ni ja. Detaljno proučite upute pa ćete vidjeti.

Anaa9494

Postovani, moze li test za trudnocu pokazati pogresan rezultat ako se ne koristi srednji mlaz urina vec i onaj na pocetku? U uputama nije navedeno da se mora iskljucivo srednji koristit no na netu sam svugdje nasla pa se pitam bi li trebalo ponovit. Radjen je 23 dana nakon odnosa i 4 dana kasnjenja menstruacije(u popodnevnim satima). Hvala Vam!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne bi trebao biti pogrešan samo zbog toga. Ako je dvojben ponovite ga kroz nekoliko dana ako ne nastupi menstruacija do tada.