Kontracepcija

Trudnoća???

proizvodnja

Prije tjedan dana posjetila sam ginekologa jer mi krvarenje nije prestajalo tjedan dana poslije M. Poslao me na testiranje beta HCG i iznosila je 49.2 I/IL. napravila sam test za trudnoću i jedna crtica je bila jasna kao dan a druga se jaaaako slabo vidjela. Danas sam opet napravila test,clearblue marke i opet mi je isto pokazao. pijem duphastone,3x1 i cefixim 1x1 te folacin 1x1.
sad me zanima, dali sam trudna ili ne. to me ždere jako. 28.2 tek moram doći na pregled.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Trudna jeste ili ste bila. Da bi vidjeli da li se trudnoća normalno razvija, ili je to bila biokemijska trudnoća ili vrlo rani spontani pobačaj morate imati dvije vrijednosti beta hcg- a iz krvi. Napravite kontrolni beta hcg iz krvi pa mi se onda javite.

zabrinita04

Evo vakoc zanima me kolika je mogucnost da sam trudna ima sam spolni odnos u kojem je kondom osto u meni on je kasnije ispo. Bili su mi neplodni dani imam ceste upale (ak nemam menstruaciju imam upalu) .. Napravila sam dva testa za trudnocu i oba su negativna imam sve simptome da trebam dobit al sam jako nervozna sto jos nisam dobila.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako su testovi negativni, ne radi se o trudnoći.

arianna7

Poštovani,dečko i ja smo imali odnose za vrijeme moje menstruacije bez kondoma ali ga je izvadio 10-15 sekundi prije svršavanja.Je li moguća trudnoća?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije.

arianna7

Postovani imam jos jedno pitanje koje me muci.Decko i ja smo imali odnos bez kondoma na zadnji dan moje menstruacije ali nije mokrio prije slijedeceg odnosa taj dan,a cula sam da tada ostaje sperme. Je li moguca trudnoca zbog toga? Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Arijana , ako su vam ciklusi redoviti, nije moguća trudnoća.

arianna7

da,jesu..eventualno nekad koji par dana prije...hvala Vam.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

e katarina

Postovani, momak i ja smo imali odnos na zadnji dan moje menstruacije, odnos je bio sa kondomom, prilikom tog odnosa nije doslo do ejakulacije, ali poslije toga penetracija je bila jako kratka, tri do cetiri prodora bez kondoma pri cemu nije ejakulirao u mene. Moje pitanje je postoji li mogucnost trudnoce? Kada mogu primjeniti test na trudnocu s obzirom da je taj odnos bio juce?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šanse za trudnoćom su jako male ako vam je ciklus redovit.
Test na trudnoću ne treba.

e katarina

Postovani, znaci li to da je jos rano da upotrijebim test na trudnocu? Kad je najranije sto mogu koristiti test?
Ciklusi su mi vise manje redovni, zadnja tri su bila 02.01. zatim 04.02. i ovaj posljednji 03.03. Imam li razloga za zabrinutost? Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako ste imali menstruaciju 3.3. test možete napraviti tek u vrijeme očekivane iduće menstruacije.