Kontracepcija

trudnoca ili..

nevanevena

Zdravo, imam jedno pitanje. Naime, menstruaciju sam dobila 16.07, nakon menstruacija imala sam spolne odnose i muz je ejakulirao u mene. Menstruacija je trajala 7 dana, da bi nakon tog ponovo imala menstruaciju 1.08..Pred menstruaciju mi se na noc prije pojavio smedji iscjedak i dobijem sutradan..Takodjer nakon tog smo imali odnose, medjutim zanima me kad da ocekujem narednu menstruaciju?..I kad je najbolje vrijeme da se uradi test za trudnocu?I kad su mi ustvari plodni dani bili?
Unaprijed Vam se zahvaljujem

Dejan Šakoronja, dr. med.

Iduću očekujte kroz 28 dana. Plodni dani su pri kraju ako su vam ciklusi redoviti.
Test napravite u vrijeme očekivane menstruacije dakle oko 28.8.
O izračunu plodnih dana prevrtite postove od ranije gdje sam vrlo detaljno napisao par formula o računanju istih.

dzidza

Postovani
Pijem microgynon 30 vec 2 godine, u sedmodnevnoj stanci sam imala odnose gdje je doslo do ejakulacije, tacnije 5. dan stanke. Odmah potom nastavila sam da pijem novu tablu istih, dakle 5. dana.Nakon sto sam popila 7 tabletica poceli su da mi se pojavljuju simtomi poput nabreklih grudi, bolova u donjem dijelu trbuha te smedji iscjedak. Zanima me da li je zaista moguce zatrudniti iako sam kontracepcijske pilule pila uredno i ako ne sta bi trebao da znaci taj smedji iscjedak koji me muci vec 3 dana?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o mogućoj trudnoći. Radi se o spotingu. Ne brinite.