Kontracepcija

pilule i pusenje

damaja

Pocela sam piti lindynette. Imam 33 god i pusac sam do 1 kutije dnevno, posto mi je problem skroz prestati pusiti, doktorica mi je rekla da barem smanjim, to bi nekako i uspjela do 10 kom dnevno, ili kakva je situacija s elektricnom cigaretom, posto je manje stetna iako ne znam koji sastojci iz cigarete tocno stetno djeluju uz pilule. I drugo pitanje, pilule sam pocela navecer piti u isti sat, nakon pauze od 7 dana kada drugu kutiju pocnem piti mogu li npoceti piti ujutro. Zahvaljujem na odgovorima

Dejan Šakoronja, dr. med.

Drugu kutiju možete započeti ujutro.
Pušenje je relativna kontraindikacija za uzimanje pilula. Dakle tu sami morate odlučiti hoćete li se izložiti
povećanom riziku za tromboemboliju. Svakako su tu i godine.