Kontracepcija

trudnoća nakon kiretaže

majales

Poštovani,
imala sam kiretažu prije 59 dana (11 tjedan), krvarila sam 18 dana,
a nakon toga muž i ja imali smo spolne odnose nekoliko puta,
a prvu menstruaciju još nisam dobila. Napravila sam kućni test i pokazao
je da sam trudna. Je li moguće da su u organizmu još uvijek prisutni
hormoni trudnoće? Ili sam ponovo trudna?
Nakon kiretaže doktor mi je preporučio da napravim kompletne cervikalne
briseve, ali tek nakon prve menstruacije pa to još nisam napravila.
Rekao da se malo odmorim i da možemo pokušati ponovo.
Imam li razloga za zabrinutost?

Natalija Beljo, dr. med.

Ako sam dobro shvatila imali ste kiretažu u 01/10 mjesecu i od tada niste dobili mjesečnicu. Ne znam da li ste bili na kontroli iza toga ali svakao bi molila da se javite svom ginekologu radi pozitivnog nalaza testa .

majales

Kiretaža je bila 19.02. u 11. tjednu trudnoće.
U međuvremenu sam bila kod ginekologa, potvrdio je trudnoću.
Začeće je bilo 04.04. pa se na pregledu vidjela samo gestacijska vrećica veličine 5 mm.
Ginekolog je rekao da dođem za 3 tjedna i da bi tada mogli više znati.
Ono što je on smatrao najproblematičnijim je što se trudnoća dogodila tako brzo
nakon kiretaže i da bi bilo dobro da je prošlo barem 2-3 ciklusa.
Mene više brine to što nisam napravila cervikalne briseve, ali
doktor tvrdi da je ok ako uzme bris tek kod drugog pregleda, jer
čak i da brisevi sada pokažu da imam neku bakteriju, ovako mali plod i tako ne može ništa spasiti
pa da treba pričekat i vidjet kako će se plod razvijati pa ćemo onda raditi sve ostalo.
Je li to u redu?

Natalija Beljo, dr. med.

Svakako za sada je najbolje ne previše genitalnih intervencija dok se plod ne ugnjezdi i trudnoća stasa u tjednima sve stignete. Sretno.

neinformirana123

postovani,
imam 20 god.,15.07. sam pocela krvariti u 5. tj. trudnoce,doktor mi je propisao duphaston i strogo mirovanje!kroz par dana imala sam spontani,20.07. sam otisla ponovno na pregled jer sam stalno krvarila,doktor je rekao da je vec sve izaslo samo,ali da bi zaustavili krvarenje napravio mi je kiretazu isti dan!poslije toga nisam vise krvarila!rekao je da vec nakon prve menstruacije mogu ponovno zaceti!mene zanima kada mogu imati odnose, da li da cekam menstraciju ili mogu i prije?da li moram koristiti kondome?i je li sigurno za trudnocu ako zatrudnim odmah iza prve menstruacije?

Natalija Beljo, dr. med.

Odnose možete imati , ali bihh savjetovala da bar dvije mjesečnice propustite sta se tiće začeća tj nemojte ostati trudni.

majales

Sad sam negdje u cca 30-om tjednu trudnoće. Po mojoj ginekologici preko HZZO-a,
ja sam u 30-om tjednu trudnoće, a po ginekologici kod koje od 16-og tjedna
idem na 4D ultrazvuk trudna sam bar 2 tjedna više.
Nešto sam čula, ali nisam sigurna da sam dobro shvatila, da postoji
sigurna metoda po kojoj se određuje točna starost ploda.
Može li se i kako odrediti točna starost djeteta?
Ne bi htjela da me trudovi iznenade, odnosno da se bezrazložno uplašim
nekog "uranjenog" poroda.
Hvala.

Natalija Beljo, dr. med.

Da pretraga se radi iz plodne vode , samo kad je za to potrebno ; kod prenošenja.Dva tjedna i nije velika razlika samo morate biti sigurni da nije u pitanju šećer pa ne znam da li ste radili OGTT to je jedno i tjeni trudnoće se računaju po UZV i po amenoreji : Tu veliku ulogu igra prvi UZV nalaz po kojem se kasnije ravnamo da li trudnoća veća ili ne.

teky_pu

Poštovani,
25.01. sam imala kiretažu u 12 tjednu nakon što su ustanovili da srce ne kuca. Trudnoća je bila iz stimuliranog ivf postupka s laganom hiperstimulacijom. 10 dana nakon kiretaže na kontrolnom UZV rečeno mi je da je sve u redu, dobro očišćeno i da se ne moram čuvati za sljedeću trudnoću, pogotovo ne ja koja sam ionak jedva uspjela zatrudniti u postupku. Menstruacija dolazi 35. dan sa jednim danom obilnog krvarenja i dva dana slabijeg intenziteta. 5 dan ciklusa doktorica mi radi UZV i govori kako imam zadebljan endometrij i da nije sigurna što bi moglo biti, da li polip ili ne i daje uputnicu za Bhcg, nalaz je 2,1 nakon čega dobivam još jednu uputnicu za Bhcg za 10 dana vađenje. Nezaštićen odnos sam imala više puta između kiretaže i menstruacije. Koliko treba Bhcg da se spusti do 0 i jel treba uopće biti 0, jel ta beta u opadanju znači 40 dana nakon kiretaže ili je u porastu? Iz nekog ludog osječaja mislim da je u porastu, naime prošarane grudi plavim žilama, osječaj da moram mokrit, jednom čak i lagana nesvjestica što je bila simptom prvoj trudnoći, sve me to podsjetilo na prvu trudnoću. Napominjem da nema konkretnog razloga zašto ne bi mogla prirodno zatrudniti, suprugov spremiogram je u granicama normale, hormoni su mi dobri, cikusi prije trudnoće uvijek uredni i na vrijeme, bez cista i slično...
Oprostite na opširnosti al me frka hvata do sljedeće bete, jel ja to umišljam?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Beta hcg vam je negativan. Ne treba ga ponavljati. 0-5 znači negativno.

just_me87

Postovani,

Kiretazu sam imala 2.10. u 10. tjednu trudnoce uz dijagnozu missed ab. Doktor mi je rekao da se plod prestao razvijati jos u 6. sedmici. Nakon kiretaze nisam imala ni bolove ni krvarenje. Insteresuje me da li je potrebno cekati 3 do 6 mjeseci za novu trudnocu, ili je uredu i odmah nakon 1. ciklusa pokusati ukoliko se osjecamo spremni.

Srdacan pozdrav!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nema razloga da ne pokušate ostvariti trudnoću već u prvom ciklusu nakon zahvata.