Kontracepcija

Jesam li trudna? Molim vas odgovorite

Loki_7

Poštovani, molim Vas odgovorite, zadnja menstruacija mi je bila od 20. do 24. rujna, 13. i 14. Ruka sam se zadovoljavala s dečkom, on je nekoliko puta ušao u mene dok se sve ostalo vrijeme ‘trljao’ u mene (nije svršio ni tad ni poslije), to su bili zadnji dani plodnih dana (u aplikaciji za menstruaciju piše srednja mogućnost trudnoće), očekivana menstruacija treba biti 25. listopada, za 7 dana, nemam nikakve simptome, samo su mi grudi već dva dana natečene ali ne i bolne, dok su inače bolne i do 10 dana prije, jesam li trudna? Ili to ipak može biti uzrok prehlade?
Hvala unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom ne radi se o trudnoći.

Loki_7

Treba pisati rujna* umjesto ruka, ispričavam se i hvala na odgovoru, ocekivat ću menstruaciju.

Loki_7

listopada***

Ivo Balenović, dr. med.

Znam da se radilo o pogrešci. Nema razloga za brigu.

Loki_7

Poštovani, i dalje imam jako tvrde grudi, bez bolova u njima i u trbuhu, sutra je očekivani dan menstruacije a grudi nisu još popustile kao sto se to inače dogodi pred menstruaciju. Sto može biti uzrok tome? Da i dalje očekujem menstruaciju??
Hvala unaprijed ;(

Ivo Balenović, dr. med.

Pričekajte menstruaciju. Doći će.

Loki_7

Poštovani, na jučerašnji dan 28.10. dobila sam krvarenje koje je svijetle boje i crvene(vidi se da je svježa krv), a nakon par minuta odmah smeđe, trbuh me bolio dan prije, no kad sam ugledala krv prestao je. Grudi su mi unazad dva dana postale bolne, no kad sam iskrvarila bol je prestala (još uvijek su tvrde i natečene). Inače me kod menstruacije užasno boli trbuh. I sad me to jako brine jer je jako čudno i drukčije nego inače. Je li moguće da je to imlantacijsko krvarenje?
Hvala Vam unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, implantacijsko krvarenje je puno oskudnije od menstruacijskog i ne traje više od 2 do 3 dana.

Loki_7

Poštovani, ako I govorimo o menstruaciji, danas je 5. dan i skoro je prestala, bol u grudima se povukla ali grudi su ostale i dalje tvrde, sto može biti uzrok toga? Ne koristim nikakvu kontracepciju ni ništa.

Ivo Balenović, dr. med.

Ukoliko je 5. dan krvarenja radilo se o menstruaciji. Uzroci osjetljivosti dojki su mnogobrojni, najčešće hormonski zbog nakupljanja vode u grudima što izaziva efekt punoće. Ukoliko smetnje ne bi prolazile savjetujem pregled.