Kontracepcija

Trudnoća nakon pilule

djurdjica_9

Poštovani, pijem yasmin već 8 godina, kroz par mjeseci planiramo trudnoću.

Prvi savjet ginekologinje je bio da odmah po prestanku možemo planirati trudnoću, međutim nakon promjene ginekologa sam od tog novog

dobila savjet da prođe barem tri ciklusa bez pilula. Koje je Vaše stajalište?

Također sam nakon utvrđene lagane upale prilikom uzimanja PAPA testa dobila vaginalete Geonistin, međutim nije spomenuo terapiju za partnera (osim pojačanog iscjetka nemam drugih simptoma). Treba li uzimati nekakvu terapiju da ne dođe do ponovnog prenošenja bakterije? Unaprijed zahvaljujem na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napravite pauzu koji ciklus. Nije nužna terapiaj za partnera.