Kontracepcija

vaginalete

bejbika

Mozete li mi molim vas reci, koliko dana treba proci nakon uzimanja vaginaleta da se moze koristit kondom a da nema opasnosti da dode do njegovog ostecenja zbog vaginaleta? I da li to ovisi o vrsti vaginaleta?

Natalija Beljo, dr. med.

Možete koristiti kondom i dok stavljate vaginalete.

marina20

Poštovani,
Na ginekološkom pregledu mi je ustanovljena upala rodnice od simptoma sam imala pojačan iscjedak, krvavi iscjedak te bolne odnose, doktorica mi je prepisala rojazol vaginalete. Uredno sam ih koristila te apstinirala od odnosa.
Prestala sam ih koristiti ima 3 dana ali sad uočavam da se iscjedak tj bijelo pranje vratilo te je pojačano, nije neugodnog mirisa al ga ima. Da li to znači da se upala vratila? Smijem li imati odnose? Naručila sam se za ponovni pregled, ako mi upala nije prošla s čim bi sada to mogla tretirati?
Molim vas odgovorite, hvala

Nataša Šemnički, dr. med.

marina20 ,

reči će vam ginekolog nakon pregleda.

l.p.

marinna4824

Poštovani,
stigli su mi nalazi papa testa i cijeli je nalaz uredan, osim gljivicne infekcije. Ginekolog mi je propisao Rojazol vaginalete. Ja sam zavrsila terapiju od 7 dana, medjutim osjecam svrbez oko stidnih usana koji se prosirio i na podrucje straznjice. Na svoju ruku sam uzela Canesten kremu u ljekarnoj, te sam je koristila samo za vanjsku upotrebu. Zanima me smijem li koristiti , tj staviti i Canesten u rodnicu 3 dana kako je propisano? Nisam se usudila,jer nisam znala hoće li to pogoršati situaciju s obzirom da sam prije 2 dana upotrijebila zadnju Rojazol vaginaletu

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete i vaginalete. Ništa se neće dogoditi.

StMarina

Poštovani, u septembru sam zbog gljivične infekcije kandidom dobila terapiju canesten 3 vaginaletama. Terapiju sam sprovela i sve je bilo u redu do pre tri dana kada sam opet osetila svrab i uočila sirast sekret. Kupila sam opet vaginalete, ali posle druge sam primetile sukrvicu u ostacima tablete, što se ponovilo i posle treće. Zapravo ostaci tablete su balo rozikasti i trag ostaje na vešu i toale papiru. Da li imam razloga za brigu i da li da idem kodginekologa? Hvala unapred.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nemate razloga za brigu. Od upale je. Nastavite s uzimanjem dalje.