Kontracepcija

Yasmin + Lekadol i drugi slični :)

shakespeare

Poštovana doktorice!
Prije pet dana počela sam uzimati prvu kutiju Yasmina. To je prvi put da pijem pilule, a sinoć sam dobila laganu temperaturu + grlobolju, pa sam popila Lekadol (onaj u vrećici što se otopi u toploj vodi). Tek nakon toga sam u uputi za Lekadol vidjela da se, ukoliko uzimamo kontracepciju, treba posavjetovati s liječnikom. Sad me zanima je li moguće da Lekadol poništi ili umanji kontraceptivni učinak Yasmina. Osim toga, zanima me ista stvar i za druge, "svakodnevne" lijekove kao što je aspirin, neofen ili voltaren. Mogu li njih uzimati dok pijem pilule?
Puno vam hvala happy

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Sve svakodnevne, a i mnoge nesvakodnevne lijekove, možete uzimati bez opasnosti da ćete kompromitirati kontracepcijsku zaštitu.