Kontracepcija

yasmin-menstruacija

petrazgb

imam jedno pitanje.menstruaciju sam dobila 18.08 i opet sam je dobila danas,2.09.to mi se dogodilo i prosli mjesec,22.07 sam dobila i onda sam opet dobila 5.08.da li imam razloga za zabrinutost?imam 25 godina i vec par mjeseci koristim yasmin.

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

To nisu menstruacije nego krvarenja izazvana Yasminom. Jedna su redovna i očekivana, nakon zadnje tablete u pakiranju, a druga neredovna, tzv spotting ili probojna krvarenja. Obično prestanu nakon 6 mjeseci redovnog uzimanja kontraceptiva.

petrazgb

ali ja vec uzimam yasmin negdje 7 mjeseci i to mi se prije nije dogodilo,vec ovaj i prosli mjesec.da li ce mi to prestati?da li da napravim pauzu s yasminom ili ne?

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Pauza neće pomoći. Jedine dvije stvari koje možete napraviti su da trpite još malo pa vidite hoće li prestati samo od sebe, ili da od slijedeće kutije promijenite kontraceptiv. I ne brinite, to se dešava.

ivanicaa

Postovani,
pijem yasim godinu i po dana. sve do ovog meseca krvarenje je nastupalo 2 dana nakon poslednje pilule,kutiju sam zavrsavala u sredu a krvarenje je dolazilo u subotu ovog meseca doslo je u petak . zbog cega se to moze dogoditi?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Oscilacije koje navodite su dozvoljene i očekivane. Ne brinite.

ivanicaa

Veliko Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

maslacak22

Koristim yasmin pilule. Ovog meseca mi je mentruacija naisla oko pola dana ranije. u apoteci sam dobila informaciju da su pilule mogle izgubiti dejstvo zbog toga sto su bile izlozene uv zracima (prilikom manikira i pedikita stojale su pored uv lampe pa je svetlost pala na njih) tada su u blisteru bile jos 5 pilula kolika je sansa da su izgubile svoje dejstvo ukoliko je menstruacija naisla u pauzi nakon dan ipo nakon zavrsenog pakovanja. I jos jedno pitanje ukoliko dodje do krvarenja tokom pauze znaci li to da nije doslo do trudnoce i da sam i u danima tokom pauze zasticena? inace sam nauzu praavila samo 4 dana zbog straha kada sam dobila tu informaciju od farmacenuta. Molim za odgovor.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dobili ste menstuaciju. Ne radi se o trudnoći.
Pilule nisu izgubilo djelovanje.

maslacak22

I jos jedno pitanje ukoliko za 6pilulu u 2nedelji postoji sansa da sam ju preskocila a poslednja je bila stojala u pakovanju oko 14dana ali je folija malo bila busna, menstruacija je kao sto rekoh dosla nakon toga svega,a pauza je kao sto sam gore napisala trajala 4 dana. Koje su sanse za trudnocu i sta dalje ciniti?

maslacak22

I jesam li od prve pilule novog pakovanja zasticena?

maslacak22

Odnos sam imala 1,2 dana pauze bio je nezasticen i za njega se plasim da je bio rizican.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dobili ste menstruaciju. Dalje ste zaštićeni sa novim blisterom.

maslacak22

Jesam li u danima pauze takodje bila zasticena?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Jeste.