Kontracepcija

jesam li trudna?

Andriana

jesam li trudna? mjesečnicu sam trebala dobiti oko 22.03.(prije toga sam ju dobila 02.12.2005. pa 29.12.2005. pa 24.01.2006 pa 22.02.2006) a sada je već 29.03. iako već danima osjećam nadutost u donjem dijelu trbuha i bol. hitno pomozite!

doc. dr. sc. Branko Radaković

Zašto ne učinite test na trudnoću ili zašto ne odete svom ginekologu. Moguće je da ste trudni no treba isključiti i postojanje nekih drugih razloga izostanku menstruacije (cista?!).
Svakako se obratite svom ginekologu.

taja_25

Postovani

Imala sam nezasticen odnos vise puta i decko nije ejakulirao u mene,menstruacija mi kasni 9 dana sto mi se i prije znalo dogodit no vec duze sa imala redovne cikluse. radila sam dva testa i bili su negativni. imam mucnine,vrtoglavice i bolove u trbuhu ... dali je moguce da sam ipak zatrudnjela

cicika

Poštovanje!

Molim pomoć,imala sam spolni odnos s dečkom 25.6. , trajao je malo,3-4 min,zbog straha od trudnoce,i on je siguran da nije " isao do kraja" , mengu sam trebala dobiti u to vrijeme i dobila sam ju 3 dana poslije( 28.6) ,bilo je sve normalno,jos mi je laknulo da nisam zatrudnila...sljedeca je po nekoj procjeni trebala biti oko 27. 7. ali ju nisam dobila jos,a dns je 6.8. Jel moguce da sam trudna,iako sam onda dobila mengu tri dana poslije odnosa? hitnooo :S ( nemam nikakve naznake trudnoce,osim nedostatka menge,i jedino sta sam osjetila je to da me bolio zeludac i imala sam cesto " vjetrove" ??

Natalija Beljo, dr. med.

Ako su testovi negativni ne.Ukoliko ne bi došla za 7 dana javite se ginekologu.

Dadulahihi

Postovani, vidim da je ovo vec starija tema ai molim vas da mi odgovorite. Trazila sam vec po cijelom internetu odgovor ali nisam prala. Dakle menstruacija mi je bila 17.06 - 21.06 (22.06 je jos bilo krvi po gacicama onako osrednje jer mi traje 4-5 dana) i sada ja sam relativno jako mlada s deckom sam imala ne zastieneodmose 22.06 i 26.06...
22.06- imali smo dva odnosa u razmaku od 40 min... dakle to je zapravo bio moj i njegov prvi put pa je svrsio dostabrzo ali ga je izvadio iz mene i jos ga mao "navlaco" i tek onda svrsio, drugi put je bila ista stvar mao ga je navlacio pa onda svrsio, ali izmedu ta dva puta je pisao i to dosta puno,takoon kaze...
26.06- isto nezasticen odnos trajalo je 5-7minuta i opet ga je izvadio pa malo "navlacio" pa tek onda svrsio izvan meneje svrsio sva 3 puta.. ja sad doma panicarim jer sam citala da se tijekom seksa izlucuju jos neke tijelesne tekucine koje sadrze spermu.. moje pitanje je kolikaje moucnost da sam trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odnose koje imate su rizični. Tim načinom šansa za trudnoćom je moguća ali nije velika.
U spolovilu muškarca ostane neki put dovoljno sperme između dvije ejakulacije.
Stoga savjetujem bolji način zaštite. Čisto da se ne iznenadite.

Dadulahihi

Doktore, on je u medu vremenu vrsio nuzdu i on kaze da se "ispisao za sljedece t godine" i da se dobro obrisao.. dakle ima mogucnosti da sam trudna? omg

molly2221

Poštovani doktore,
Moja posljednja menstruacija je bila 2.6 i spolni odnos sam imala 22.6 s zaštitom kondoma te 29.6 bez kondoma ali decko nije svrsio u mene, međutim sprema se procijedila s mojih leđa do mog spolovila! Inače su mi ciklusi ne redoviti al najčešće su oko 27 dana! Međutim ja jos uvijek nisam dobila menstruaciju! Veoma sam Zabrinuta da se radi o trudnoći! Da li je moguce da je menstruacija izostala jer sam bas u tom periodu promjenila vremenske zone, i prolazila kroz emocionalnu krizu, i kolika je šansa da se radi o trudnoći?

pomalo_neiskusna

Doktore, pomozite. Imam pitanje. Jučer smo moj dečko i ja odlučili na mali korak dalje. Stavio ga je malo u mene samo vrhom i odmah izvadio, nije došlo do ejakulacije te ga je odmah izvadio. Prije toga smo se zadovoljavali samo prstima. Bila sam u plodnim danima. Je li moguća trudnoća?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dadulahihi mislim da sam bio jasan.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molly prema opisanom mislim da se ne bi trebalo raditi o trudnoći.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pomalo neiskusna ne radi se o mogućnosti trudnoće dakako.

pomalo_neiskusna

Za svaki slučaj danas sam posjetila liječnicu koja mi je propisala hitnu kontracepciju (Escapelle) i uzela sam ju u 22 sata nakon toga što se dogodilo. Je li to dobar potez?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije trebalo uzeti postkoitalnu zaštitu.

Dadulahihi

Doktore, oprostite znam da sam dosadna, ali me kopka.. pa da ispravim pitanje jesam li trudna ako sam imala takav odnos (onaj rizicni)? S time da mi je mstruacija zavrsila 20.06 a imala sam jos nesto malo 21.06 a odnos je bio 22.06,.. zahvaljujem unaprijed znam da sam jako dosadna ali mi neda mira happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam. Lijep pozdrav.