Kontracepcija

yaz

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako imate rezervni blister nadopunite izgubljenu, ako nemate popoijte sve aktivne/ružičaste/ a bijele bacite. Nakon 24 ružičaste iz ovog blistera , odmah nakon toga započnite s drugim novim blisterom.

dora_s

Poštovani , negdje su mi izgubile dvije tablete , dvije zadnje aktivne u blisteru... Kolko je bitno to popiti jer nemam dvije rezervne i sto mi je raditi ? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Da li dvije bijele ili ružičaste. Ako su bijele one su ionako placebo i ne trebate ih uzeti.

dora_s

Dvije roze , imam popit jos 6 a ja imam 4 roze tablete.. Sto sad napraviti..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzmite dvije roze iz drugog rezervnog blistera.

dora_s

Ali nemam rezervni blister , dakle trebala bi popiti pilulu danas,sub,ned, pon, uto,sri.... A ja necu imati za uto i sri.. I sto sad ako nemam rezervni blister?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Popijte preostale do kraja i ubrzo ćete dobiti menstruaciju nakon toga.

dora_s

Da li kad dobijem menstr mogu sljedece tablete piti sve normalno i ne treba mi neka dodatna zastita?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tako je.

mala2207

Postovani,
Preskocila sam 13. tabletu Yaza te sam iduci dan popila dvije istodobno. 15.dan nastupilo je krvarenje koje traje vec 7 dana. Da li da sada preskocim bijele i zapocnem sa novim blisterom ili da popijem sve redovno do kraja?
Hvla

Dejan Šakoronja, dr. med.

Popijte sve do kraja i bijele dakle, te nastavite prema shemi dalje.