Kontracepcija

Yaz i trudnoca

MMIM

Dobar dan, znam da sigurno negdje ima nesto na ovu temu, ali nisam uspjela naci. Imam 18 godina, pijem 3 mjeseca Yaz pilule te sam na 3.kutiji na 22.piluli. Nakon sto sam popila 19.pilulu imala sam nezasticeni spolni odnos s deckom, ali nije svrsio u mene. Nocas mi se javila jaka mucnina koja je trajala skroz do jutra. Inace redovno i tocno uzimam pilule, a najvise sto sam zakasnila s uzimanjem bilo je 2h prosli mjesec. Uz to, alkohol rijetko pijem, ali sam pusac. Zanima me postoji li mogucnost da sam trudna ili sam sigurna? Te smanjuju li cigarete ucinkovitost pilula?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ne postoji mogućnost trudnoće. Pušenje ne smanjuje učinkovitost tableta.